Klub priateľov petangu Svätopluk – KPPS

História klubu

História KPPS siaha 10 rokov dozadu. V júni 2004 som sa zúčastnil osláv 40.výročia založenia materskej spoločnosti, kde pracuje dodnes. Prvé stretnutie s petangom bolo v pri Eifelovej veži (čo sa to tu tí blázni hrajú, oni nie sú normálni L). Ale ako správny konzumný človek som si v zime zakúpil sadu čínskych gúľ, veď boli v akcii J. V júni 2005 som na firemnej akcii pričuchol k hádzaniu gúľ, ale opäť ma to nezaujalo (asi preto, že sme hrali na tráve). V lete som na stránke Vrakune hľadal nejaké informácie a zrazu čítam „vo Vrakuni otvárajú petangové ihriská – turnaj“ tak som šiel. Odohral som svoj prvý turnaj a všetky zápasy prehral J, ale stretol som ľudí, ktorí ma svojím nadšením pre petang nadchli (nebudem menovať, lebo by som určite na niekoho zabudol). A tu to naberá rýchly spád. Účasť na singel cupe 2005, začiatky tréningov na guláči, v decembri prihláška v SLOPAKU.

2006

účasť na mnohých turnajoch a moje rozhodnutie, že túto hru prinesiem do Šale medzi svoju rodinu a kamarátov.

2007

V máji usporiadanie „Guláš triplet cupu“ (17 trojíc, 48 hráčov ktorí hrali petang po prvý krát J. Tento turnaj ma presvedčil, že Šaľa má potenciál a potrebuje klub. (Pri ceste do Šale som sa zastavil aj na Kaskádach a sklamaný som odišiel, lebo som nenašiel žiaden vhodný priestor na ihriskáL)

V novembri založilo 7 statočných Klub priateľov petangu a ostatné už zažívate s nami.

Peter Šúry

Predseda KPPS (2017)